| RAJZÓRÁK : III. RÉSZ, 1. LECKE: színezés, árnyékolás |
III. RÉSZ, 1. LECKE: színezés, árnyékolás
A harmadik részben a manga megalkotásához szükséges elemeket tanulhatod meg.
Az árnyékolás:
Ez minden képregényben és rajzfilmben bennevan (kivéve a 3 éveseknek valókat). Az élethűség és a dimenziók megkülömböztetése érdekében van jelen, hogy lássuk: nem egy 2 dimenziós világban játszódik a történet, hanem van elől-hátul és nem a seggedből jött elő a macskád vagy esik a fejedre egy szék. Az árnyékolás lényegében az árnyékot és a világosság jelzését foglalja magába (árnyékolás ott ahol takar valami a fény elől: orr mellett, fej alatt, ruha redőinél; fény jelzése: világos folt ott, ahol közvetlenül ér a fény és fokozatos sötétedés): ezek jelzik, hogy honnan jön a fény, mennyire erős, milyen közel van... Na már most: árnyékolást kizárólag GRAFITTAL csinálj , még akkor is ha kihúzod a körvonalakat, mert külömben túl sötét lesz és nem lesz élethű, és mindig csak LAZÁN SATÍROZVA készítsd el! Színekkel persze nehezebb dolgod lesz, de ha sok árnyalatot szerzel be és vigyázol, hogy egybefollyanak, beletanulsz.
A színezés:
A fontosabb dolgokat már leírtam, de itt is összegyűjtöm őket:
- színezz ceruzával, aquarellel (vízzel és ecsettel eldolgozva, de ne használj túl sok vizet, épp csak legyen nedves!), vagy hagyd fekete-fehéren és dolgozhatsz rajzszénnel (ujjal vagy zsepivel árnyékolva)
- ha színezel, előbb menj át a körvonalakon vékony filccel vagy tussal, radírozd ki alólla a grafitot és csak ezután színezd ki, különben elmosódik és foltos lesz!
- ügyelj a vonalvezetésre: testet és ruhát ne túl erősen, körkörös mozgással színezz, hogy ne látszódjanak vonalak; hajat mindig a szálak irányával megegyezően; szemet a körvonalak mentén befelé
- figyelj az árnyékolásra: a világos résztől fokozatosan sötétítsd és használj több árnyalatot, az árnyalatok közt legyen olyan rész, ahol a kettő összeér és egymásbafolyik!
A többi rád van bízva :)
| |